ללחוץ במקום הנכון והכאב עובר

טיפול שיאצו

שיאצו הוא פיזיותרפיה יפנית התומכת ומחזקת את היכולת הטבעית של הגוף לרפא ולאזן את עצמו. זה עובד על האדם כולו – לא רק עם הגוף הפיזי, אלא גם עם ההיבטים הפסיכולוגיים, הרגשיים והרוחניים של ההוויה. מטרתו היא תהליך טיפולי לגוף וההשפעה של הטיפול היא לא רק ברובד הפיזי כמו טיפול בכאב גב או ברך אלא גם ברבדים עמוקים יותר שלנו, בשורש הבעיה, לכן הוא יכול עזור בהרבה מאוד מצבים שונים שהם לא בהכרח קשורים לכאב פיזי שאנחנו חווים.

מקורו של השיאצו ביפן מרפואה סינית מסורתית, עם השפעות מטיפולים מערביים עדכניים יותר. למרות ששיאצו פירושו 'לחץ אצבעות' ביפנית, בפועל מתרגל משתמש במגע, לחץ נוח וטכניקות מניפולטיביות כדי להתאים את המבנה הפיזי של הגוף ולאזן את זרימת האנרגיה שלו. זו חוויה מרגיעה מאוד וטיפולים קבועים יכולים להקל על מתח ומחלות ולשמור על בריאות ורווחה.

בריאות קודמת לכל, קבעו טיפול עוד היום.

היתרונות של טיפול שיאצו

שיאצו מועיל מאוד ללא כל ספק. זה מרפא את הגוף וגם מרפא את הנפש. שיאצו מעניק אנרגיה מחודשת של הגוף ועזרה להתגבר על עייפות וחולשה, יש עוד יתרונות אחרים של שיאצו הכוללים- עזרה לנדודי שינה, בעיות עיכול, יציבה לקויה, הקלה בכאבי ראש, שיעול והצטננות, בחילות בוקר ושיפור במחזור הדם.

וכמובן יעיל מאוד ב:

  • להחזיר ולשמור על אנרגיות הגוף, מועיל במיוחד לסובלים מעייפות וחולשה כללית.
  • משפר את זרימת הדם.
  • מפחית מתח ומתח כמו גם חרדה ודיכאון.
  • הקלה מכאבי ראש.
  • מקדם ריפוי מנקעים ופציעות דומות.
  • מסייע בהקלה לסובלים מדלקת מפרקים.

במה שיאצו שונה מעיסויים אחרים

שיאצו הוא סוג מיוחד של עיסוי. עם זאת, היא משתמשת בטכניקות גם משיטות אחרות. לשיטות כגון אוסטאופתיה, ניקוז לימפטי ופיזיותרפיה יש טכניקות דומות כמו שיאצו. מה שמבדיל אותם משיטות אחרות אלה הוא ששיאצו מכיל עזרה במצבים בריאותיים גופניים ונפשיים, מחלות ומניעת זרימת אנרגיה בגוף.

אחד ההבדלים הוא הביגוד בזמן הטיפול:

לפגישה טיפולית בשיאצו, אתה לובש בגדים רפויים ונוחים, מה שמשרה על המטופל/ת נוחות וביטחון. לעומת רוב העיסויים הטיפוליים אשר מבוצעים על אדם כמעט עירום.

מטפל בעיסוי משתמש בשמנים, כדי לשמור על העור מפני חיכוך, מטפל בשיאצו לא. כדי להיכנס לעומק הנקודה ולמנוע החלקה בשיאצו לא נשתמש בשמנים.

טיפול בעיסוי עובד בעיקר עם השרירים, המטפל בשיאצו יטפל בנוסף לשרירים גם במפרקים ובפאסיה (רקמת חיבור).

ההבדל הנפוץ ביותר הוא בהרגשת המטופל לאחר הטיפול. רוב האנשים מדווחים על תחושה נינוחה וכמעט מנומנמת בעקבות עיסוי . לאחר מפגש של טיפול שיאצו סביר להניח שתרגיש מלא אנרגיה ומחודש.